Kategorie

Newsletter

Aktualności

Chroń się zimą

Zimą nasze włosy narażone są na wiele dodatkowych szkodliwych czynników. Nie służy im mróz, ogrzewanie, zimy wiatr czy też zmiany temperatur. Warto wiedzieć jak o siebie zadbać by działanie zimy nie wpłynęło zanadto na kondycję naszych włosów. Podpowiadamy więc jak o siebie zadbać by mróz i chłód nie były nam straszne.


Ochrona włosów przed mrozem


Nie zapominamy o czapce – chroni włosy przed mrozem i zimnym wiatrem. Pod czapkę związujmy włosy – zapobiegnie to powstawaniu kołtunów – ich rozczesywanie może pozbawić nas wielu włosów. Stosujmy preparaty zawierające silikony – ochronią one włosy przed szkodliwym działaniem mrozu. Zimą odpowiednie będą także dla włosów wszelkie olejki, które nawilżą przesuszone i zniszczone końcówki np. KLORANE olejek bez spłukiwania na bazie masła mangowego.

Odżywiamy - odżywki, maski, oleje


Włosów nie musimy myć tak często jak latem, to pomoże utrzymać im naturalną warstwę lipidową. Częste mycie wysusza zarówno włosy jak i skórę głowy – nie róbmy tego bez potrzeby. Poza tym odżywianie! Na włosy nakładamy odżywki, maski, oleje i serum np. BIOKAP BELLEZZA odżywka silnie nawilżająca czy też KLORANE maska na bazie wyciągu z drzewa egipskiego. Jeśli nie chcemy by olej nadmiernie obciążył włosy, nakładamy go przed umyciem głowy. Olejek wybieramy zależnie od rodzaju i porowatości naszych włosów (kokosowy, arganowy, migdałowy), możemy także użyć go wyłącznie na zniszczone końcówki.  Po zastosowaniu oleju myjemy głowę jak zawsze. Możemy również stosować wcierki (np. z kozieradki), ampułki czy też spraye, które zniwelują wypadanie włosów np. DUCRAY Neoptide spray przeciw przewlekłemu wypadaniu włosów dla kobiet. W tym przypadku warto także spróbować szamponów zapobiegających wypadaniu włosów np. BIOKAP ANTICADUTA szampon przeciw wypadaniu włosów. Jeżeli noszenie szalika sprawia, że później męczymy się z kołtunami, nie nośmy rozpuszczonych włosów. Podczas drogi np. na spotkanie włosy możemy związać w delikatny kucyk lub koczek, gdy ściągamy szalik rozpuszczamy włosy. Elektryzowaniu i puszeniu włosów możemy zapobiec stosując szczotki z naturalnego włosia, unikając czapek i szalików z sztucznych tkanin.

Suplementacja


Włosy wzmacniamy także od wewnątrz. Stosuj suplementy diety zawierające biotynę, aloes, skrzyp polny i pokrzywę oraz witaminy B, C, E. Można także wspomóc się naturalnymi ziołami – pić herbatę z pokrzywy lub skrzypu. Jeśli masz problem z wypadaniem włosów zastosuj np. Vitapil Biotyna + Bambus lub Gelacet suplement dla lśniących włosów i mocnych paznokci z żelatyną i biotyną.


Właściwe odżywianie


Można powiedzieć, że to podstawa naszego zdrowia. Musi być bogata w składniki odżywcze, witaminy i minerały. Najlepiej zapoznać się z piramidą żywienia i stosować się do jej zaleceń. Należy spożywać odpowiednią ilość warzyw, owoców, unikać słodyczy, papierosów i alkoholu.

Aby cieszyć się pięknymi włosami, pełnymi zdrowia i witalności nie dbajmy o nie cały czas tak samo. Spełniajmy ich potrzeby zależnie od pory roku. Pamiętajmy także, że pielęgnacja powinna być dobrana ze względu na rodzaj włosów jakie mamy. To klucz we właściwym dobraniu kosmetyków.

Szukaj produktu

Bestsellery

Promocje

Brak promowanych produktów w tym momencie.

PayPal