Kategorie

Newsletter

Aktualności

Dbamy o nasze włosy najlepiej jak potrafimy. Odżywiamy je, stosujemy odpowiednie, dobrej jakości kosmetyki, właściwie dobrane do rodzaju włosów jakie mamy. Mimo naszej najlepszej troski nie unikniemy jednak procesów związanych ze starzeniem się włosa. Gdy pojawiają się siwe włosy, chcemy je zafarbować. Nie chcemy jednak przedkładać nad zdrowie pięknego wyglądu. Zastanawiamy się więc czy zdrowe farbowanie jest w ogóle możliwe. A gdy już zafarbujemy włosy, jak powinnyśmy o nie dbać?

Farbowane włosy mogą być zdrowe


Tajemnica tkwi w odpowiednim doborze farby. Zdrowa farba to taka, która ma zdrowy skład. Czego nie powinna zawierać?
  • PPD, czyli parafenylenodiaminy, która na etykietach oznaczana może być jako p-fenylenodiamina, p-fenylenodwuamina, 4-fenylenodiamina, 4-fenylenodwuamina, parafenylenodwuamina. Substancja ta wykorzystywana jest również przy produkcji olejów silnikowych, benzyny czy też tonerów do drukarek. Jej obecność ma sprawić, by włosy osiągnęły w wyniku farbowania oczekiwany kolor. Niestety zwiększa ona prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznych w postaci zaczerwienienia skóry, swędzenia, wysypki w miejscu kontaktu z farbą lub całym ciele.
  • rezorcyny, parabenów, amoniaku, niklu, sls.
Warunki te spełniają farby marki BIOKAP – dostępne wyłącznie w aptekach.  Farby do włosów z apteki zwiększają pewność, że ich użycie nie powinno zaszkodzić zdrowiu. Produkty marki BIOKAP są bardzo dobrym rozwiązaniem dla kobiet w ciąży, jak i osób uczulonych na określone substancje chemiczne. O tym stanie mają świadczyć składniki, które wykorzystuje się do wyprodukowania kosmetyków z serii BIOKAP. Produkty spełniają rygorystyczne wymogi określane przez Unię Europejską i posiadają pozytywną opinię Krajowego Konsultanta ds. Dermatologii w Polsce. Oznacza to, że w produktach z serii BIOKAP nie ma substancji, które zabronione są przez UE.


A może henna?


To również dobre rozwiązanie! Na przykład Bio Henna marki Orientana nie zawiera chemicznych wzmacniaczy koloru, barwników, pigmentów środków konserwujących, dodatków zapachowych i aromatów. Nie zawiera 3-nitro-p-hydroxyethylaminophenolu.

Pielęgnacja włosów farbowanych

Stosujemy kosmetyki przeznaczone do włosów farbowanych. Z szamponów doskonale sprawdzi się BIOKAP NUTRICOLOR szampon odbudowujący lub szampony na bazie roślin marki KLORANE np. KLORANE szampon na bazie wyciągu z granatu. Z odżywek możemy wybrać np. KLORANE odżywka bez spłukiwania na bazie wyciągu z granatu. Kosmetyki do pielęgnacji włosów farbowanych powinny chronić włosy przed utratą koloru i stopniowym matowieniem. Dzięki nim kolor zachowuje swoją intensywność i blask.
Nic nie stoi więc na przeszkodzie by cieszyć się zdrowymi włosami, w pięknym ulubionym kolorze.

Szukaj produktu

Bestsellery

Promocje

Brak promowanych produktów w tym momencie.

PayPal