Kategorie

Newsletter

Aktualności
Nasz ostatni artykuł na teamt wybielania zębów cieszył się dużą popularnością, ale każdy zdaje sobie sprawę, że na piękny uśmiech nie składają się tylko śnieżnobiałe zęby, ale przede wszystki proste zęby. Wiele wad uzębienia wymaga noszenia apartu ortodontycznego, który należy nosić od półtora do dwóch lat, tak by efekt był porządany. Przez ten czas ważna jest odpowiednia pielęgnacja jamy ustnej. W tym artykule podpowiemy jak należy dbać o zęby podczas noszenia aparatu orodontycznego. 


                                                                 


Higiena

Nosząc aparat musimy być świadomi, że na higienę jamy ustnej powinniśmy poświęcić więcej czasu. Po każdym posiłku należy dokładnie oczyścić wszystkie powierzchnie zębów i elementy aparatu. Na rynku dostępne są specjalne ortodontyczne szczoteczki, których włókna ułożone są w kształcie litery X, co pozwala na wyczyszczenie trudno dostępnych miejsc np. ELGYDIUM Clinic X Orthodontics dostępna także w wersji podróżnej. Oczywiście zęby możemy też szczotkować przy użyciu elektrycznej lub zwykłej szczoteczki do zębów, warto jedynie zwrócić uwagę na twardość włosa. Najlepszym wyborem będą szczoteczki o średniej twardości

Przestszenie, do których nie dotrze szczoteczka powinny zostać wyczyszczone przy użyciu nici dentystycznych. Dobór pasty do zębów jest dowolny i zależy od naszych własnych predyspozycji. Jedynym ważnym czynnikiem, którym należy kierować się przy doborze pasty jest zawartość fluoru. W czasie noszenia aparartu zwiększa się ryzyko powstania próchnicy, natomiast pasty z dodatkiem tego pierwiastka skutecznie zapobiegają próchnicy. Na rynku zaczynają się pojawiać specjalistyczne preparaty do czyszczenia zębów dla osób noszących aparaty ortodontyczne, np. Orthoveral żel, który działa również antybakteryjnie. Aby mieć pewność, że wszystkie resztki pokarmowe zostały usunięte zaleca się na koniec pielęgnacji zastosowanie płynu do płukania jamy ustnej, który zapewni dodatkową ochronę i dotrze do wszystkich trudno dostępnych miejsc.

Czego unikać?

Ten podpunkt dotyczny głównie diety. W czasie noszenia aparatu ortodontycznego nie należy spożywać twardych produktów, jak np. orzechy, a także należy unikać produktów ciągnących, oklejających zęby, np. guma do żucia. O szkodliwości cukru na stan naszego uzębienia chyba każdy wie, dlatego lepiej wstrzymać się od przyjmowania cukrów, który zwiększy ryzyko wystąpienia próchnicy. 

Na sam koniec dla każdego „Szablozębnego” mamy specjalną ofertę!

Elgydium zestaw ortodontyczny


Szukaj produktu

Bestsellery

Promocje

Brak promowanych produktów w tym momencie.

PayPal